Start

Koszykarze SP8 w Słupsku wywalczyli brązowy medal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!!!

koszykarz8 maja 2019 r. w Wejherowie rozegrany został finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minikoszykówkę chłopców. Do tych rozgrywek zakwalifikowali się uczniowie SP8 w Słupsku.

W pierwszym meczu grupowym słupszczanie wygrali z Kwidzynem 62:38. Drugi pojedynek był z faworytem zawodów - SP7 Sopot. Koszykarze "Ósemki" stoczyli bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Zespół z Sopotu okazał się minimalnie lepszy, wygrywając 46:43. Drugie miejsce w grupie pozwoliło słupszczanom rywalizować o trzecie miejsce w finałach z SP w Kolbudach. Mecz był pod dyktando słupszczan, którzy wygrali 51:26.

Skład naszych brązowych medalistów: Bielecki Adrian (6b), Kozioł Michał (6b), Krefta Kacper (6c), Lewandowski Daniel (4d), Lis Piotr (7d), Pańczyk Błażej (6b), Sorbian Wojciech (6b), Szmidt Joland (4d), Szpakowski Dominik (6b), Wasilewski Jakub (6b), Wilimowicz Jakub (5d), i Żukowski Kacper (6b).
Trenerem zespołu jest Przemysław Słapik. Informacje na gp24.pl

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych !!!

notatka: P.Słapik